Як отримати земельну ділянку

Порядок виділення земель для ведення фермерського господарства 

Процедура визначена Земельним кодексом України та Законом України «Про фермерське господарство».

Так, згідно зі ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатне передання їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства у розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де розташоване фермерське господарство. 

Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано кілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначають як середній по цих підприємствах. За відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір паю визначають як середній по району.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про фермерське господарство» для отримання (придбання) у власність або в оренду земельної ділянки державної або комунальної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до відповідних органів виконавчої влади, повноваження яких встановлено ст. 122 Земельного кодексу України.

У заяві зазначають:

  • бажаний розмір і місце розташування ділянки, 
  • кількість членів фермерського господарства та наявність у них права на безкоштовне отримання земельних ділянок у власність, 
  • обґрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства. 

До заяви додають документи, що підтверджують досвід роботи в сільському господарстві або наявність освіти, отриманої в аграрному навчальному закладі.